Dvě exekuce účtu, kam nechodí peníze - jak se uspokojují?

3 odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se jen zeptat, mám exekuce formou srážek ze mzdy, ale před měsícem mi byl zablokován účet z důvodu další exekuce. A před třemi dny mi naběhla na účet další exekuce, chci se zeptat, když mi na účet nechodí žádné peníze a mám tam dvě exekuce, jak se potom tato situace řeší nebo jakým způsobem se umořuje exekuce, když na účtě nejsou peníze ani tam nechodí? Děkuji

Dobrý den. Při exekucích postihujících pohledávku z účtu se tyto uspokojují podle svého pořadí. Tj. až začnou peníze na úče chodit, bude uspokojována napřed exekuce, která byla nařízena jako první. Účet je však exekučně postihován pouze po dobu 6 měsíců ode dne, kdy bylo bance doručeno vyrozumění o právní moci nařízené exekuce.

Dobrý večer, a co když na účet nebudou peníze chodit ani těch 6 měsíců? jak se to potom řeší? řeší se to potom srážkami ze mzdy? Děkuji

Dobrý den. Po 6 měsících bude exekuce pohledávky z účtu zastavena. Ovšem provádění exekuce není překážkou jiného způsobu provedení exekuce, tj. i při provádění exekuce jedním způsobem lze současně nařídit jiný způsob exekuce, a to i několik najednou. Není tedy vyloučeno, že dříve než za 6 měsíců bude proti Vám použit jiný způsob provedení exekuce.