Exekuce již uhrazené částky

1 odpověď

Dobrý den,
od zaměstnavatele jsem se dozvěděl, že je proti mě vedena exekuce a byl vydán exekuční příkaz. Ihned jsem podal u exekutora (i u oprávněného) Návrh povinného na zastavení exekuce. Jako důvod jsem uvedl zaplacení částky před více jak rokem. Důkaz výpis z BÚ. Mohu tedy doložit, že nic nedlužím a přesto mi teď chodí oznámení o exekuci z katastr. úř. , stavební spořitelny atd. mám zablokovaný BÚ.
dotaz: jaké mám možnosti se očistit a ukončit exekuci? Mám nárok na náhradu škody způsobenou těmito událostmi? Děkuji

Dobrý den. Jedinou možností je podat návrh na zastavení exekuce z důvodu jejího zaplacení, jak jste již učinil. Oprávněný na Vás zřejmě podal návrh na nařízení exekuce neoprávněně, bude proto povinen k náhradě veškeré škody, kterou Vám tím způsobil.