Lze obstavit účet dítěte pro dluhy rodiče?

1 odpověď

Dobrý den, moje výplata odchází na účet mého nezletiletého dítěte. na učtu nejsem majitel, pouze zákonný zástupce. lze tento účet zablokovat v případě výkonu exekuce proti mé osobě?
Děkuji

Dobrý den. Pokud nejste majitel účtu, nelze účet exekučně postihnout. Určité výjimky existují u manželů, nikoliv však u jiných rodinných příslušníků.