Exekuce - více povinných, jeden z nich je v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den,

v exekučním řízení je více povinných.
Jeden z povinných je však v insolvenci a bylo mu schváleno, že dluh bude vyplacen v tomto insolvenčním řízení.
Musí tedy proti ostatním povinným stále běžet exekuce, nebo může být již zrušena (když pohledávka má být uhrazena právě v insolvenčním řízení)?

Děkuji

Dobrý den. Záleží na tom, zda jsou všichni povinní zavázáni splatit dluh solidárně, nebo zda je každý povinen splatit poměrnou část. Zřejmě máte na mysli první případ. Zde by měla exekuce pokračovat, dokud se nepodaří na jednom z dlužníků vymoci dlužnou částku v celém rozsahu. Pokud již byla zahájena insolvence, není to překážkou exekucí vůči ostatním povinným, ovšem v okamžiku, kdy bude v insolvenci pohledávka uhrazena, bude to důvodem pro ukončení ostatních exekučních řízení.