Exekuce - syn, konkrétní dotaz na majetek

1 odpověď

Dobrý den,
požádala bych Vás o doplňující radu k již zadanému dotazu - HOST 1203 (syn u nás nebydlí více než 25 let).
Mohli by nám kvůli synovým dluhům zabavit:
1. družstevní byt (napsán na nás, rodiče)
2. auto - majitel manžel, má doklady
3. věci na chlupě
4. po přechodu bytu na osobní vlastnictví - sebrat náš byt

Pokud by nám exekutor zabavoval věci a my k nim měli účtenku, nemůže nám říci, že to může být účtenka syna, že to mohl platit on? V tom případě by byl člověk už naprosto bezmocný.

Předem Vám moc děkuji!

Dobrý den.
1. Družstevní byt - družstevní podíl je majetkem jiné osoby než povinného, nelze jej proto postihnout. Zde se nejedná o movitou věc.
2. Automobil je prokazatelně v majetku jiné osoby než povinného, nelze jej proto zabavit.
3. Zde by bylo možné předpokládat, že některé věci jsou v majetku syna.
4. Ne. Byt bude ve vlastnictví jiné osoby než povinného.
Ano, v tomto případě je možné argumentovat, že účtenka je ve skutečnosti jiné osoby. Ovšem pokud jste za věci platili např. platební kartou nebo jste si věc nechali dopravit domů, je důkazní situace jednodušší.