Exekuce vráceného automobilu

1 odpověď

Dobrý den,
exekutorský úřad mi oznamuje, že chce v rámci exekuce zabavit automobil který byl psán na mě (byl jsem jeho vlastníkem), který byl pořízen na úvěr. Ovšem v rámci onoho úvěru se automobilem ručilo právě přímo na samotný úvěr. Protože finanční situace byla špatná a automobil se nesplácel, byl úvěrovou společností zabaven a úvěr tím byl ukončen. Společnost automobil pravděpodobně prodala dál, ten už je v tuto chvíli jistě v rukou nového majitele. Na vše existují smlouvy a protokoly (kupní smlouva, zástavní právo, odebrání vozidla, finanční vyrovnání). Zajímá mě, co tedy může exekutor teď s automobilem udělat, když já už nejsem jeho majitelem díky tomu, že se automobil v rámci záruky za úvěr vrátil úvěrové společnosti. Zda po něm bude pátrat a zabaví ho někomu úplně cizímu, nebo zjistí, že byl vrácen společnosti a tím to skončí. Děkuji za Vaší odpověď.

Dobrý den. Samozřejmě, že nelze zabavit automobil třetí osobě, pokud jej získala Vámi uvedeným způsobem. Napište exekutorovi, jak jste o automobil přišel a přiložte kopii protokolu o odebrání vozidla.