Exekuce-dluhy syna, možnosti řešit před návštěvou exekutora

1 odpověď

Dobrý den,
syn, který u nás 25 let nebydlí, 7 let má u nás zrušené bydliště. Má dluhy, přišel nám dopis, že pokud nebude do cca 14 dnů zaplacen dluh, přijdou exekutoři zabavit majetek.
Odpovědi na obdobné dotazy jsem si přečetla, ale mě by zajímalo, zda máme nějakou možnost něco udělat, aby k nám exekutor vůbec nepřišel a nepolepil náš majetek. Tedy doložit nějaké doklady, čestné prohlášení, a pod.
V případě, že by nás opravdu exekutor navštívil a my budeme mít od nějakých věcí účtenky, je i tak možnost, že to nebudou akceptovat a věci nám seberou?
Předem děkuji!

Dobrý den. Jedinou Vaší možností je zaslat exekutorovi čestné prohlášení o tom, že u Vás syn již 25 let nebydlí a nemá u Vás žádné své věci, pokud znáte adresu synova bydliště, rovněž ji uveďte. Pokud se však exekutor bude domnívat, že u Vás syn má uložené věci, jeho návštěvě nezabráníte. Případy, kdy vykonavatelé provedou mobiliární exekuci věcí, ačkoliv jejich majitel při soupisu namítá a prokazuje, že nejsou ve vlastnictví povinného, se občas stávají.