Exekuce na dětské konto kam chodí mzda

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli může exekutor zablokovat dětský, spořící účet. Partnerovi chodí na účet výplata, má exekuci na plat, ale neví, jestli už splácí poslední, nebo ještě nějakou má, protože mu korespondence chodí na trvalé bydliště, kde už není asi 5 let. Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Exekučně lze postihnout pouze účet povinného (s určitými výjimkami u manželů). Nelze proto postihnout účet dítěte pro dluhy jiné osoby. Trestní postih za spáchání trestného činu poškození věřitele však za toto jednání možný je.