Blokace peněz bankou po skončení exekuce

1 odpověď

Dobry den,
chtel bych se zeptat, po oznamení o skonceni exekuce exekutorkym uradem, kde se zrusuji vsechny exe. prikazy. Banka stale blokuje penize i presto, ze byla obeznamena datovou zpravou o skonceni jiz 11/7. Pokud banka neopravene blokuje pozadovanou castku, jak postupovat dale? Banku jsem na problem upozornil pres zakaznicke centrum, bohuzel bez reakce. Je mozne banku napadnout u soudu? dekuji

Dobrý den. Skončením exekuce zanikají všechny exekuční příkazy. Pokud banka i po skončení exekuce blokuje účet (tj. máte právo na výplatu částky, částka je na účtu a banka odmítá peníze vyplatit) budete muset na banku podat žalobu na vydání věci. Nejprve ovšem budete muset odeslat předžalobní výzvu, kde vylíčíte důvod možného podání žaloby, poskytnete lhůtu k vyplacení peněz nejméně 7 dnů a uvedete, že pokud nebudou peníze ve lhůtě vyplaceny, budete je vymáhat soudně. V okamžiku skončení exekuce již nelze postupovat podle exekučního řádu.