Vyúčtování exekuce

1 odpověď

Dobrý den je exekutor povinen zaslat mi na požádání podrobný rozpis právních úkonů které v exe učinil? Nebo je to zcela na jeho libovůli. Je pravdou, že pokud je podán návrh na zastavení exekuce, nesmí exekutor čint žádné další právní úkony do doby rozhodnutí? Podala jsem v lednu tohoto roku dva návrhy na zastavení exe z důvodu nemajetnosti včetně dokladů ze sociálky a ÚP a dodnes žádná odpověď. V květnu jsem žádala písemně o podání informace v jaké fázi se můje návrhy nachází, ale odpovědi opět žádné. Děkuji za váš čas a odpověď. Jana

Dobrý den. Exekutor neprovádí vyúčtování jednotlivých úkonů, pouze vyúčtování vymožených částek a jejich právní důvod (zda se jedná o listinu, úroky, náklady oprávněného, náklady exekutora, odměnu exekutora). Návrh na zastavení exekuce neznamená, že exekutor nesmí činit žádné další úkony k provedení exekuce. K tomu slouží návrh na odklad exekuce.