Exekuce na plat další v pořadí

1 odpověď

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, přítel již má exekuci na plat a hrozí, že bude mít další. Jak by to dále probíhalo? Jsou to dvě různé věci, pokud tedy přijde i ta další, bude to opět formou strhávání z platu, tudíž se stržená částka rozdělí mezi obě exekuce? Nebo ta druhá už bude probíhat zabavením majetku?? Děkuji za odpověď

Dobrý den. Exekuce srážkami ze mzdy se uspokojují podle svého pořadí, tj. pokud již je nařízená exekuce srážkami ze mzdy a následně je nařízena exekuce další, bude možné srážky ze mzdy provádět až po zaplacení první exekuce. Srážky by se dělily pouze pokud by usnesení o nařízení obou exekucí dorazily plátci mzdy ve stejný den. Způsob provedení exekuce však určuje exekutor, přičemž může zvolit i více způsobů najednou. Pokud tedy nebude možné druhou exekuci uspokojit srážkami ze mzdy, lze očekávat, že bude přikročeno k mobiliární exekuci.