Exekuce na rodičovský příspěvek

1 odpověď

Dobry den mam tri deti vzala sem si loni u jedne spolecnosti pujcku jednu dobu sem ji platila ale pak od nas odesel pritel a nemam na splaceni dneska mi volala pani ze mi zastavi materskou a proto se chci zeptat jestli je to mozne dekuji makulova

Dobrý den. Jaká paní Vám volala? Paní z exekutorského úřadu, od společnosti co u ní máte půjčku nebo odjinud? Peněžitá pomoc v mateřství je příjmem, který nahrazuje mzdu. Je proto možné jej exekučně postihnout stejně jako mzdu. Rovněž rodičovský příspěvek lze postihnout srážkami.