Exekutorem zablokovaný účet i s výživným na nezl.děti

1 odpověď

Dobrý den. Exekutor mi zablokoval můj běžný účet, kam mi chodí od exmanžela exekučně strhávané výživné na nezl. děti. Dle banky toto nespadá ze zákonem stanovené exekutorem nepostihnutelné částky a pro vyplacení po mně požadují důkaz o opaku. S exekutorem jsem mezitím zahájila řízení o částečném vyjmutí tohoto z exekuce, ale to může nějakou dobu trvat. Jaký důkaz a jak mám bance předložit? Rozsudek o výživném a soudní rozhodnutí o exekuci na něj jsem jim již předložila. Děkuji za odpověď.

Dobrý den. V tuto chvíli jste zřejmě učinila maximum. Výživné nejsou peníze Vaše, ale Vašich dětí, nelze je proto exekučně postihnout pro Vaše dluhy. Žaloba na vynětí věcí (peněz) z exekuce je v tuto chvíli jediným možným řešením, ovšem tuto žalobu jste neměla podávat proti exekutorovi, ale proti osobě, která exekuci nařídila. Vámi uvedené důkazní prostředky jsou podle mého názoru dostačující a pokud bych měl uvést další, napadá mě jen čestné prohlášení Vás a exmanžela.