Exekuce na člena rodiny - hrozí nebezpečí majetku rodičů?

3 odpovědi

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu. Můj bratr si nadělal dluhy a je stále hlášen trvalým bydlištěm u mích rodičů. Při případné exekuci má exekutor právo zabavit majetek v bytě, kde má hlášené trvalé bydliště, ale byt ani příslušenství (nábytek, spotřebiče, cennosti, atd) nepatří jemu?
Děkuji za brzkou odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze předpokládat výskyt majetku dlužníka. Protože se jedná o osobu, která má trvalý pobyt v bytě rodičů, nelze návštěvu exekutora vyloučit. V tomto případě bude na Vašich rodičích, aby při soupisu namítli, že majetek patří jim a dokazovali svoje vlastnictví.

Děkuji za odpověď. Ještě bych se rád zeptal jakým způsobem se dá vlastnictví dokázat. Obávám se že účtenky nebudou na vše.

Za důkaz může sloužit vše, čím lze prokázat pravý stav věci, vedle účtenek a výpisu z účtu, např. svědectví, fotografie, usnesení o dědictví, smlouva o přepravě věci. Možností je tolik, že je nelze všechny uvést.