Žádost o odblokování účtů

1 odpověď

Dobrý den,
Byl mi na základě exekučního nařízení zablokován účet, rovněž i manželovi. Po tel. rozhovoru s asistentkou exekutora jsem se dohodla že mi budou strhávat částku z platu a že si mám sepsat žádosti o odblokování účtů. Nikde jsem nenašla v jakém znění má být žádost sepsána. mohl by jste mi poradit?

Dobrý den. Svou žádost musíte podat každý zvlášť, přičemž ji nazvěte Návrh na částečné zastavení exekuce. Nejprve musíte označit exekutora, uvést adresu jeho úřadu a exekuční spisovou značku, dále uvést, že navrhujete zastavení exekuce účtu č. xxx u bankovního ústavu xxx a to z důvodu uzavření splátkového kalendáře dne xxx, přičemž je zřejmé, že dodržením splátkového kalendáře dojde k úhradě exekučně vymáhané částky včetně všech nákladů exekuce a odměny exekutora a blokace účtu by znemožňovala hrazení splátek.