Převzetí dluhu v exekuci

1 odpověď

Dobry den je to zhruba devet let co jsem s rodici sla do rodinneho domu. Brali jsme každý úvěr. Ja na sto tisíc arodiče na dvěstě. Ještě jsem chodila na uciliště. Úvěr byl podmíňen zaplacením pojistění. Nebyla jsem ani vlastnikem nemovitosti ani jako ručitel. Byly jsme exekučneě vystěhováni. A byl mi zablokován účet. Dluh činil pět set tisic. Nemovitost byla prodána exekutoem za dvěstě tisíc. Máme tedy doplatit trista tisíc. Mam umozněné splatky protoze mm malé děti. Ale na svém účtě mám dluh devětset tricet tisíc. Nevím co mam dělat. Ma exekutor pravo dále mi držet zablokovaný učet na takovou to částku když dluh splácím. Prosim poraď te mi co mám dělat. Šlo by udělat aby moji rodiče vzaly můj dluh vzali na sebe. Když jsem vlastně měla poskytnutý jen úvěr na sto tisíc. Předem vám moc děkuji. A doufám že mi dokážete poradit.

Dobrý den. Dokud není exekuce ukončena, jsou všechny exekuční příkazy v platnosti. Exekuční příkaz k přikázání pohledávky z účtu u bankovního ústavu však platí pouze pro dobu 6 měsíců, následně bude muset být případně vydán další. Proto je postup exekutora v pořádku. Se souhlasem věřitele by bylo možné uvažovat o převzetí dluhu, tj. Vaši rodiče a věřitel by se o převzetí dluhu museli dohodnout.