Matka partnerky v exekuci - lze zabavit mé věci?

1 odpověď

Dobrý večer pane doktore,
před dvěma dny, jsem se dozvěděl, že na matku přítelkyně byl vydán exekuční rozkaz. Jelikož její matka nedisponuje žádnou hotovostí, aby uhradila dlužnou částku a není ani trvale zaměstnána, chtěl bych se zeptat, zda může exekutor přijít zabavovat majetek i do bytu, který mám v pronájmu s přítelkyní. Dlužníkovi ani partnerce nepatří žádné vybavení bytu, ani elektronika (všechno jsem do bytu přinesl já ze svého předchozího domova). Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem zajistit to, aby exekutor nezabavil věci i když k nim nemá dlužník žádný vztah?
Předem děkuji za Váš čas a za odpověď.
S pozdravem Nimmrichter

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze očekávat majetek dlužníka. Proto pokud máte byt v pronájmu od matky nebo s vámi v pronájmu bydlí, lze návštěvu exekutora očekávat. Pro tento případ musíte při soupisu věcí namítat, že věci jsou ve Vašem vlastnictví nebo ve vlastnictví Vaší družky. Pokud budou věci přesto sepsány, budete muset podat návrh na jejich vyškrtnutí z exekuce, který budete muset doložit důkazy o Vašem vlastnictví.