Má cenu navrhnout exekuci, když dlužník nemá majetek?

1 odpověď

Dobrý den, mám dotaz. Podali jsme žalobu na pana Wolfa, který nám dělal koupelnu. Došlo to k soudu, soud jsme po dvou letech vyhráli, ale když mělo přijít k vymáhání pohledávky (k exekuci pana Wolfa), exekutor nám sdělil, že to nemá význam, jelikož pan Wolf bydlí na městkém úřadě Zlín a nemá žádný majetek na sebe psaný, dokonce už ani firmu a tím pádem není žádná možnost na získání dlužné částky. Je nějaká šance získat vysouděné peníze? Dělá to cca 35000kč.
Moc děkuji za odpověď. Renáta Konečná

Dobrý den. Momentálně nemá pan Wolf žádný majetek, situace se však může časem změnit. Exekuci lze nařídit do 10 let od právní moci exekučního titulu, proto ji můžete zkusit navrhnout za pár let znovu.