Jak dokázat vlastnictví při exekuci věcí třetí osoby

1 odpověď

Dobrý den, určitě na toto téma tady bylo již mnoho dotazů, ale zajímá mne jestli při zabavení věci exekutorem, které nejsou muj majetek a bude skutečný vlastník muset dokazovat, že je opravdu jeho (vyškrtnutí), jaké doklady bude muset dokládat? Jde mi o to, že u některých věcí už nejsou ani účty o koupi (starší věci a zlikvidované paragony) natožpak faktury se jmenem. Je možné to nějak dosvědčit. Příklad: Mám exekuci, bydlím společně s družkou a exekutor odveze třeba počítač, který družce dala matka, že ho už nepotřebuje. Ale matka ani druzka nemaji doklad o koupi počítače. Je možnost tuto věc nejak obhájit třeba svědectvím? Děkuji za radu.

Dobrý den. Za důkaz slouží vše, čím lze prokázat skutečný stav věci, tj. nejen paragony a faktury, ale i svědectví, fotografie, nájemní smlouvy. Možností je dost a pro jejich variabilitu je ani nelze všechny vyjmenovat.