Exekuce majetku půjčeného sousedkou

2 odpovědi

Dobrý den,

chtěla bych se jen zeptat, v exekuci mi byl zabaven majetek v hodnotě cca 2300 Kč, do soupisu majetku byla zapsána i pračka, která se teď rozbila a sousedka mi nabídla, že by mi mohla půjčit svou starší pračku, jak ale ochráním její pračku před novou návštěvou exekutorů? Stačilo by notářské ověření, že mám pračku jen půjčenou?
- See more at: ODKAZ

Dobrý den. Notář ověří, že před ním proběhly určité skutečnosti, tj. pokud notář sepíše zápis o půjčení pračky, bude se jednat o veřejnou listinu, kdy ten, kdo bude tvrdit, že její obsah neodpovídá skutečnosti, bude muset prokázat opak. Notář ovšem pouze potvrdí, že dne. Vám osoba. předala k užívání pračku a že tato osoba tvrdí, že je jejím vlastníkem. Proti sepsání pračky by to však mělo stačit.

mockrát děkuji za odpověď