Proplacení nákladů na předexekuční upomínku advokátovi

1 odpověď

Dobrý den, zaplatil jsem výživné o 20dni později než mi bylo uloženo a bývalá manželka chce proplatit navíc 1000 Kč za sepsání předexekuční výzvy právníkem. Má na to nárok? Děkuji

Dobrý den. Pokud výzvu nezasílal exekutor, ale advokát, nemá Vaše bývalá manželka nárok na úhradu práce advokáta. Jelikož už byla povinnost hradit výživné uložena, mohl být rovnou podán exekuční návrh. Zde Vám Vaše bývalá žena dala šanci dluh uhradit bez zahájení exekuce, ovšem žádný zákon nepřiznává nárok na úhradu nákladů této výzvy, které jsou navíc zcela nepřiměřené.