Lze vést exekuci na otce mého dítěte?

1 odpověď

Dobrý den,
připravuji se na mateřství, již brzy mám termín porodu a vzhledem k tomu, že mám z minulosti díky nepodařenému podnikání exekuce se obávám, že si exekutoři najdou podle údajů v rodném listě mého syna bydliště a všechny informace o mém příteli a budou nárokovat splacení mých dluhů po něm, které vznikly v minulosti a on s tím nemá nic společného. Je takový postup možný? Pokud ano, je možné se nějak bránit? Ještě bych měla jednu otázku, jak je to v současné době, kdybych se s přítelem vzala a mé dluhy vznikly před manželstvím?
Předem děkuji za vaši odpověď
Míša P.

Dobrý den. Dokud nejste manželé, nelze exekučně vymáhat Vaše dluhy po Vašem partnerovi. Pokud byste však uzavřeli manželský svazek, bylo by možné pro Vaše dluhy z doby před manželstvím exekuovat majetek ve společném jmění manželů.