Přeplatek na zálohy daně z příjmů a exekuce srážkami ze mzdy

2 odpovědi

Dobrý den. Můj dotaz je následující. Mám exekuci na plat. V dubnu bylo vyúčtování daní za minulý rok. Daně mi byli dány do výplaty. Má právo mi zaměstnavatel strhnout tyto peníze na exekuci? Pokud ne je možnost žádat zaměstnavatele o vrácení této částky a jakým způsobem? I po té že byli peníze zaslány exekutorovi? Nyní tam již nepracuji od 1.6.2014. Děkuji za odpověd. Lenka -Plzen.

Dobrý den. Srážky ze mzdy se počítají z čisté mzdy, po odečtení mimo jiné zálohy na daň z příjmů. Pokud máte přeplatek na dani, jedná se o exekučně postižitelný příjem, neboť srážky byly o tuto zálohu nižší, než být měly.

Děkuji Vám za vaší odpověd. Skutečně mi bylo z čistého platu strženo jak vrácená dan za lonský rok která činila 8000kč tak i další částka 4500kč celkem tedy 12.500. kč což si myslím že je nepřiměřené. Děkuji za odpověd. Lenka - Plzen.