Usnesení o příklepu - do kdy doplatit nejvyšší cenu?

1 odpověď

Dobrý den, zůčastnil jsem se dražby, podařilo se mi dražbu vyhrát a stal jsem se majitelem domu který byl exekučně zabaven dlužníkovi. První problém je, že před dražbou nás informovali na exekutorském ůřadě kde se dražba konala, že v případě vydraženi domu, jsem povinen doplatit částku do 3 měsíců, v usnesení které mě dnes došlo poštou je psáno do 2 měsíců, jak to tedy je prosím? Druhý problém je, že mám informovat soudního exekutora o převzetí vydražené nemovité věci dle paragrafu 336l odst. 1,2 o. s. ř. , jak ho mam prosím informovat? Stačí zatelefonovaf? Já prostě vůbec ted nevím co mám dělat a na koho se obrátit, prosím nezlobte se za mé otázky a byl bych moc rád kdybyste mě aspon trochu pomohl a nastínil aspon co a jak mám dělat. Předem moc děkuji. Daniel

Dobrý den. Ze zákona je lhůta pro doplacení nejvyššího podání dvouměsíční, musíte jej tedy doplatit do 2 měsíců. Ohledně informování exekutora - citované ustanovení tuto povinnost neupravuje, neupravuje jí ani jiné ustanovení upravující usnesení o příklepu. Pokud Vám byla uložena povinnost informovat exekutora, vždy tak učiňte průkazným a právně závazným způsobem, tj. písemně nebo elektronicky s elektronickým podpisem.