Exekuce mzdy a účtu současně - co dělat

1 odpověď

Dobrý den,
zjsitil že mi byla provedena srážka ze mzdy v rámci exekuce. Bohužel současně byla provedena i blokace na bankovním účtu. Dle zjištění spisu se jedná o stejný případ. Zaměstnavatel zaslal celou požadovanou částku exekučnímu úřadu, ale blokace na účtu stále trvá. Proto bych se chtěl zeptat jakým způsobem můžu požádat aby byla exekuce na účtu zastavena? Kde zjistgím zda byla celá pohledávka uspokojena? Pokud exekutor obdrží peníze na svém účtu, jak postupuje dál? Ruší ostatní příkazy automaticky, případě je pro to stanovena nějaká lhůta? Děkuji

Dobrý den. Pokud Vám byla z účtu stržena vyplacená část mzdy, obraťte se na exekutora se žádostí o její vyplacení, ve které uveďte, že z účtu byla sražena nepostižitelná část mzdy, přičemž toto musíte doložit, nejlépe výpisem z účtu a výplatní páskou. Dokud není uspokojena celá pohledávka, včetně nákladů exekuce, žádost o zastavení exekuce účtu bude neúčinná, jednodušší bude, když účet zrušíte a necháte si vyplácet výplatu v hotovosti. Provedením a zastavením exekuce zanikají účinky všech exekučních příkazů, tj. až bude uspokojena celá pohledávka, pozbudou exekuční příkazy platnosti.