Ztráta věci zahrnuté do soupisu

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Byl mi polepen počítač a zapsán do soupisu majetku. Nicméně počítač mi shořel a aniž bych si to uvědomila, počítač jsem vyhodila. V soupisu ho mám zapsaný jen jako bílý počítač. Mohu ho nahradit jiným, když jsem ten původní vyhodila? Děkuji

Dobrý den. Pokud by se nejednalo o počítač nižší hodnoty, nebylo by to nepřípustné, ovšem počítač musel být označen nálepkou s nápisem "exekučně zabaveno" a možná byl při soupisu fotografován. Proto se musíte obrátit na exekutorský úřad, aby byl počítač nově oblepen. Předejdete tak podezření ze zkracování věřitele.