Promlčení nařízení exekuce

1 odpověď

Dobrý den, syn měl před 7 lety havárku a způsobil škodu 200tis. , kterou však neuhradil. Odstěhoval se do zahraničí a nemíní se již vrátit. Dnes nám přišel dopis od exekutora, že tuto částku po něm budou vymáhat. Chci se zeptat, jak dlouhá je doba na promlčení.
Děkuji

Dobrý den. Pokud přišel dopis od exekutora, znamená to, že se jedná o pohledávku přiznanou soudním rozhodnutím. V tomto případě lze exekuci nařídit do 10 let od právní moci a vykonatelnosti tohoto rozhodnutí.