Exekuce na výlučný majetek manželky

1 odpověď

Dobrý den, manžel má exekuci. S exekutorem se dohodl na měsíčních splátkách. Bohužel několikrát zaplatil méně než bylo telefonicky dohodnuto a exekutor zablokoval můj bankovní účet. Dluh manžela vznikl v době trvání předchozího manželství, jde o úvěr u banky v roce 2000. My jsme manželé od roku 2008. Exekuce je nařízena od roku 2010. V roce 2007 jako svobodná jsem koupila pozemek, začala stavět dům a mám hypotéku. Můj dotaz je jestli exekutor má právo na tento dům a jestli se tato exekuce týká i bývalé manželky. Předem děkuji za odpověď

Dobrý den. Pozemek jste koupila za svobodna, je tudíž Vaším výlučným majetkem a nelze jej exekuovat. Pokud stavíte dům, je také Váš (pokud jste např. nedarovala manželovi polovinu domu nebo nerozšířila společné jmění manželů). Exekuce se bývalé manželky nejspíš netýká, neboť by musela při rozvodovém řízení převzít závazek ke splácení a musela by být společně s Vaším manželem odsouzena ke splácení, které by neplnila.