Exekuce na účet třetí osoby

1 odpověď

Dobrý den,

vím, že nemůže být uvalena exekuce na účet třetí osoby, i o event. riziku poškození věřitele, o tom je psáno dost. Ale jak je to v případě, pokud k němu má povinný přístupové právo? Nejde o to, že by si tam nechal něco posílat, ale pouze o situaci, že má přístupové právo k cizímu účtu.

Děkuji za radu. Nedvědová

Dobrý den. Pokud se nejedná o účet ve vlastnictví povinného, nelze jej exekučně postihnout. Případné přístupové právo na tom nic nemění.