Dražba domu po rozvodu

3 odpovědi

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem. Manželství bylo před několika lety rozvedeno, bylo rozhodnuto o tom, že máme prodat dům a výtěžek prodeje si rozdělit, byl stanoven i soudní odhad na nemovitost. Do této doby se nezdařilo dům prodat a bývalá paní požádala exekutora o provedení dražby tohoto domu. Já nesouhlasím s dražbou, na to mi bylo exekutorem řečeno, že souhlasit nemusím. Mohu požadovat při prodeji domu touto cestou vyplacení poloviny soudního odhadu? Předpokládám, že se vydraží za podstatně nižší částku.

Velice Vám děkuji za odpověď

Dobrý den. Odhad je východiskem pro určení výše vyvolávací ceny v dražbě. Pokud navíc uplynulo několik let od původního odhadu, bude vyhotoven nový odhad. Bude Vám vyplacena polovina výsledné ceny po odečtu nákladů dražby, na vyplacení poloviny soudního odhadu nárok nemáte.

Děkuji Vám za odpověď. Je možné nějak dražbu zastavit? Nebo docílit, aby se prodávala jen polovina domu bývalé paní, né celý dům?

Děkuji Vám

Pokud se jedná o nedobrovolnou dražbu, tak ne.