Exekuční prodej nemovitosti pro malou pohledávku

3 odpovědi

Dobrý den, prosím chtěla bych se jen zeptat, jestli má exekutor právo na to žádat prodej nemovitostí a pozemků v hodnotě jednoho milionu, když dlužná částka je 23670, - Kč? Děkuji za odpověď

S pozdravem Heczková

Dobrý den. Exekuční příkaz prodejem nemovité věci slouží především k zajištění majetku pro případ, že by v exekučním řízení nebyl nalezen jiný, svou hodnotou přiměřenější majetek. Avšak v případě, že jiným způsobem exekuce nelze pohledávku vůbec nebo v přiměřené době uspokojit, není zvolený způsob exekuce nevhodný, i když cena nemovitosti značně přesahuje výši vymáhané pohledávky. Není-li k dispozici jiný vhodný způsob exekuce, lze připustit i ten způsob, kdy rozdíl mezi výší vymáhané pohledávky a cenou nemovitosti je značný.

Dobry den dekuji za informace, ale mam zastaveno i stavebni sporeni na kterem je momentalne 25000 tak nevhapu proc chce uskutecnit prodej nemovitosti. Mohu prosit jeste vysvetleni. Dekuji

Dobrý den. Pokud je dlužná částka 23.000, - Kč, musíte k ní připočíst náklady nalézacího řízení, úroky z prodlení, náklady exekuce a odměnu exekutora. Postižení stavebního spoření by tedy nestačilo k úhradě exekuce a exekutor proto zajistil nemovitost pro případ, že se mu nepodaří uspokojit exekuci jiným způsobem.