Exekuce a rozvod

1 odpověď

Dobrý den,
bylo mi obdrženo rozsudek o ukončení rozvodu.
Mám exekuce od VZP vedené proti bývalému manželovi, který je OSVČ. Exekuce mám na výplatu, účet a pozemek, který je v mém osobním vlastnictví. Jsou tyto exekuce i po rozvodu platné a jak bych měla postupovat? Zároveň bych těla vědět, jak to bude s manželovými dluhy z podnikání a soukromé půjčky do budoucna.
Děkuji

Dobrý den. Podejte ihned návrh na částečné zastavení exekuce Vaší mzdy a účtu, který odůvodníte tím, že dne. nabylo právní moci soudní rozhodnutí o rozvodu a protože již nejste manželkou povinného, ztrácíte způsobilost být účastníkem řízení a další vedení exekuce vůči Vaší osobě je nepřípustné. K návrhu připojte ověřenou kopii rozsudku s vyznačením právní moci. Také podejte návrh na částečné zastavení exekuce pozemku, neboť ten je ve Vašem výlučném vlastnictví a vůbec neměl být exekučně postižen. Do budoucna již nabývá každý z bývalých manželů sám za sebe, tj. neodpovídají vzájemně za své dluhy.