Lze exekuovat zástavu?

1 odpověď

Dobrý den. Přítel má auto na úvěr u spol. Essox. Ve velkém technickém průkazu je zapsán jako majitel, ovšem Essoxu tímto autem za úvěr ručí. Hrozí mu exekuce ze strany jiné firmy a má strach, aby mu exekutor auto nezabavil. Je to tak, že pokud tímto autem ručí, nemůže mu jej exekutor zabavit pro jinou pohledávku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pokud je Váš přítel vlastníkem vozidla, lze jej exekučně zabavit bez ohledu na to, že autem ručí za jinou pohledávku.