Pronájem bytu po člověku, na kterého možná bude nařízena exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
mám v pronájmu byt po člověku kterému reálně hrozí exekuce a možná ho bude prošetřovat policie za podvodná jednání.
Byt má ve vlastnictví jiný člověk (ten není dlužník), než ten po kterém jsem se nastěhoval. Je možné pokud by byla na toho člověka co tam bydlel přede mnou nařízena exekuce, že by se to nějak mohlo dotknout mne? Je možné že by někdo přišel do bytu a zabavil mi nějaké věci?
Případně jak toto vyřešit.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze vykonat všude tam, kde lze důvodně očekávat výskyt věcí v majetku dlužníka. Pokud je předchozí nájemník v exekuci, neměl by zde být důvodný předpoklad výskytu jeho věcí, neboť došlo ke změně nájemníka a nejedná se o nemovitost v jeho vlastnictví.