Exekuce na rodičovský příspěvek

1 odpověď

Dobrý den,
právě se připravuji na mateřskou dovolenou, mám cca 5 exekucí v docela vysokých částkách a v době zaměstnání jsem měla exekuce jak na plat, stavební spoření i účet. Protože z platu ze zaměstnání bych své dluhy do konce života neuhradila, začala jsem v polovině roku 2013 podnikat. Přibližně za měsíc se mi narodí první dítě, na mateřskou nemám nárok, ale údajně na rodičovský příspěvek ode dne narození dítěte. Je možné na tento příspěvek provést exekuci?
Děkuji za odpověď Míša P.

Dobrý den. Rodičovský příspěvek je možné postihnout srážkami stejně jako mzdu.