více exekucí na jednu pohledávku

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, je možné na jednu pohledávku mít exekuci od více exekutorů? Pokud ano, jak postupovat, abych mohla zaplatit pohledávku jen u jednoho exekutora a tím si ušetřila spoustu nákladů na exekuci od ostatních exekutorů?
Děkuji za odpověď
Míša P.

Dobrý den. Není možné, aby exekuci jedné pohledávky provádělo více exekutorů. Jedná se o překážku zahájení řízení. Podle § 35 odst. 4 exekučního řádu podá-li oprávněný více exekučních návrhů v téže věci, vede exekuci ten exekutor, který je v rejstříku zahájených exekucí zapsán jako první. Proto podejte návrh na zastavení těch exekucí, které byly zahájeny později.