Nařízena exekuce již uhrazeného dluhu, co dělat?

3 odpovědi

Dobrý den,

včera mi exekutor na popud pan Majera zablokoval učet. Pan Majer na mě vydal před dvěma lety platební rozkaz kde bylo do 14 dní to mít zaplacené. Já jsem mu hned písemně prosil o schovívavost že to zaplatím ve splátkách. Neoval se nic. Dva roky jsem platil měsíčně peníze a nikdo mi nic neřekl, neozval nic. Až včera kde byla částka navýšena o 80 tis. Nechal za dva roky ze mě vytáhnout peníze a ted mi to naučtoval znova já mu za dva roky zaplatil přes 60 tis a ted to vše platím znova. Je tohle vůbec možné?? Jak tohle může stát vůbec dovolit?? Je to lichva Kdybych neměl otce, jsem se 7 měsíčním prckem pod mostem. Odstail účet i ženě, ze kterého platíme hypotéku. Nemáme nic na žití nic prostě. Chci se domoci toho, aby se tady s tímto něco dělalo. Pana Majera čeká i má návštěva

Dobrý den. Stát s tímto nemá nic společného. Pokud Vám je platební rozkazem uložena povinnost a platební rozkaz nabyl právní moci a vykonatelnosti, může si jej osoba oprávněná nechat potvrdit doložkou vykonatelnosti a podat návrh na nařízení exekuce. Exekutor nezkoumá, zda jste cokoliv uhradil, pokud obdrží formálně bezvadný návrh včetně příloh, má ze zákona povinnost zahájit exekuci. Na Vás v této fázi je, abyste podal návrh na (částečné) zastavení exekuce. Předpokládám, že jste platil bankovním převodem a můžete proto všechny platby doložit výpisy z účtu. Pokud byla celá dlužná částka splacena před nařízením exekuce, budete mít nárok na vrácení již zaplacených nákladů exekuce a odměny exekutora, případně dojde ke snížení odměny exekutora podle výše dosud dlužné jistiny. Vzhledem k datu provedených plateb bude nutné v návrhu uvést i žádost o zastavení exekuce příslušné části úroků z prodlení.

to ano, já se bavím o tom, proč dva roky to neřešili a nechali mě žít v tom, že je to takto dobře, prostě měsíčně chodili peníze. Po dvou letech si vzpomněl a ze dne na den nám vše zablokoval. Platební rozkaz byl vydán před 2 roky. A má na to ze zákona 14 dní, já mu hned psal. Neodpověděl nic, a já platil a platil a ted všechno znova, naučtovval si 80 tis nálady

Má na to ze zákona 14 dní - na co? Pokud myslíte lhůtu uvedenou v platebním rozkazu, jedná se o lhůtu, ve které jste měl Vy zaplatit. To ovšem neznamená, že exekuci nelze nařídit kdykoliv po uplynutí této lhůty. Že jste psal věřiteli je zcela bez právního významu, neboť ten nemá povinnost na Vaše návrhy přistoupit nebo odpovídat. Je zcela věcí věřitele kdy a zda vůbec podá návrh na nařízení exekuce.