Exekuce pozemku ve výlučném vlastnictví pro dluhy manžela

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v rozvodovém řízení, po rozdělení SJM, mám pozemek, který nespadá do SJM, byl zakoupen za doby manželství a prostředky na něj jsem získala od rodičů. Nyní mi příšel exekuční příkaz o zřízení exekutorského práva na nemovitost. Exekuce je vedena proti manželovi. Prosím o info, zda je tato exkuce oprávněná Přišlo i vyjádření z katastrálního úřadu, kde jsem se odvolala, vyjádření, že zápis bude proveden, dle §17 odst. 2 zákona č. 256/2013 Sb.
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Ačkoliv máte rozdělené SJM, nejste dosud formálně rozvedeni a proto se ke zrušení SJM nepřihlíží. Do doby právní moci rozsudku o rozvodu je proto možné exekučně postihovat Vaši mzdu, účet a majetek v SJM. Exekuci výlučného majetku jednoho z manželů pro dluhy spadající do SJM zákon nepřipouští. Můžete proto podat návrh na částečné zastavení exekuce svého pozemku.