Exekuce na účtu po rozvodu

3 odpovědi

Dobrý den,
mám blokovaný účet od VZP. Dlužníkem je manžel.
Před měsícem jsme se rozvedli, ale ještě nepřišl rozsudek. Je tato exekuce oprávněná i po rozvodu?
Bývalý manžel má plno dluhů a neustále čelím exekucím. Mohu se jim nějak bránit po rozvodu?

Dobrý den. Dokud není rozsudek o rozvodu v právní moci, je exekuce vedená vůči Vám oprávněná. Až bude rozsudek v právní moci, bude to důvodem pro podání návrhu na částečné zastavení exekuce vůči Vaší osobě, neboť exekuci účtu je možné vést proti manželovi dlužníka, nikoliv však bývalém manželovi.

Děkuji za odpověď,
chci se ještě zeptat, jak to bude do budoucnosti s manželovými (bývalý) dluhy. Jedná se převážně o soukromé půjčky, neplacení ručení a dluhy z podnikání-VZP, OSSZ. Mám 2 děti a již teď to nezvládám, jelikož čelím díky němu několika exekucím.
Děkuji za odpověď

Po právní moci rozsudku o rozvodu bude záležet na tom, kdo dluhy převezme při vypořádání SJM. Po bývalé manželce již není možné požadovat úhradu dluhů, které převezme bývalý manžel.