Výše exekučně vymáhané částky převyšuje dluh, jak to?

1 odpověď

Dobrý den, prosím o radu měla jsem 2půjčky jedna jako ručitel, nesplácela jsem byla jsem zcela bez příjmu po roce přišel soudní exekutor část jsem zaplatila jemu k rukám 10tisíc a 14700 šekem na adresu a účet který mi dal u dveří mi řekl pokud jistiny zaplatím, že se nebude částka navyšovat a že mám dále platit až splatím právního zástupce a jeho náklady do této doby jsem uhradila celkem 45000 jsem v hmotné nouzi a je to pro mě dost těžké do práce jít nemůžu jsem v léčbě a vyřizuji invalidní důchod, chodím se radit na úřad města k sociální pracovnici a voláme na společnost 5let ale komunikace žádná a dluh mi vyčíslili na 160000 půjčky byli 24000 prosím co mám dělat po jednom kontaktu na soudního exekutora z Břeclavi zaslali dopis, že mám platit dál a částky a přeúčtování dluhu a další navyšování nic jen se částky mění a když jsme žádali o výpis za co si účtují tak vysokou pohledávku tak jen napsali, že mám platit a výpis nedoručili, právní zástupce má odměnu ještě vyšší než můj dluh 30000 chtěla bych vědět zda tyto sumy jsou vůbec možné děkuji

Dobrý den. Pokud bylo rozhodnuto jedním rozsudkem bez Vaší procesní aktivity, nemůže být odměna takto vysoká. Nevím, zda jste ve věci činila podání k soudu, na které musela protistrana reagovat, zda jste se např. odvolala, čímž by se nárok na odměnu zvyšoval. Pokud je však tato suma uvedena v rozsudku, musí být v odůvodnění uvedeno, z čeho se odměna právního zástupce skládá. Je možné, že Vám dlužnou částku navýšily smluvní pokuty za nedodržení podmínek smlouvy o půjčce. Posouzení výše exekuované částky není bez znalosti exekučního titulu možné.