Lze převést exekuci na jiného?

1 odpověď

Dobry den, jde o problém ze jsem si založil BU na sebe cca po roce mi nabídli si vzít půjčku kterou mi dali ale peníze jsem půjčil známému a ten je ve finanční nouzi tak nemůže momentálně splácet. Ted na me je uvalena exekuce je možné právnický převést dluh na osobu které jsem půjčil.

Děkuji R

Dobrý den. Pokud je již dluh ve stadiu exekuce, nelze jej převádět, neboť existuje vykonatelný exekuční titul na Vaše jméno. Do jeho vydání samozřejmě bylo možné dluh převést na Vašeho známého. Možný je pouze přechod v rámci dědického řízení.