Může exekutor zabavit výživné na dítě?

1 odpověď

Může mě exekutor zabavit výživné na dítě které mě chodí na bankovní účet od bývalého manžela. Jsem samoživitelka. Účet mám již zablokovaný exekutorem. Děkuji za odpověd.

Výživné Vám nenáleží, jedná se o prostředky Vašeho dítěte, které do jeho zletilosti budou hrazeny k Vašim rukám, Vy je ovšem pouze spravujete. Proto je logicky nelze exekučně postihnout pro Vaše dluhy. Nejlépe uděláte, když zrušíte bankovní účet a peníze si necháte vyplácet v hotovosti.