Exekuce na zápočtovém listu

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych se zeptala jestli je povinnost zaměstnavatele srážet exekuci na základě zápočtového listu od předchozího zaměstnavatele. Jaký zákon či vyhláška to nařizuje.
Děkuji Příplatová

Dobrý den. Podle § 60 exekučního řádu se při exekuci srážkami ze mzdy postupuje podle občanského soudního řádu. Podle § 293 odst. 3 občanského soudního řádu je povinností nového zaměstnavatele provádět srážky ze mzdy od okamžiku, kdy se dozví, že byla nařízena exekuce povinného a pro jaké pohledávky, přičemž dozvědět se toto zaměstnavatel může i od předchozího zaměstnavatele formou zápočtového listu.