Zabavení věcí jiné osoby v bytě kde bydlí dlužník

1 odpověď

Dobrý den. Rád bych se zeptal, jak to udělat, aby nezabavili věcy v bytě, když bydlím s maminkou a veškerý nábytek i další věci, jako třeba lednička, pračka, televize a jiné jsou vlastně její a já zde bydlím defacto jako podnájemník s trvalím pobytem, kvůli trvalé adrese pro korespondenci a jinému. Nerad bych, aby se toto stalo, jelikož by jí to zdravotně velice ublížilo. Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pokud existuje důvodný předpoklad, že v místě lze nalézt věci v majetku dlužníka, je možné zde exekuci provést. Pokud tedy bydlíte v jednom bytě s jinou osobou, nelze návštěvu exekutora předem prakticky vyloučit a veškeré možnosti obrany jsou až následné. Můžete tedy při soupisu namítat, že věci nejsou ve Vašem vlastnictví, pokud budou přesto sepsány, může maminka podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu a pokud návrhu nebude vyhověno, pak žalobu na vynětí věci.