Může vykonavatel vstoupit do bytu?

1 odpověď

Dobrý den. Rád bych se zeptal zda, když příjde člověk a proukáže se nějakým průkazem, že prý je zaměstnancem exekutora zda je člověk povinen ho vpustit do bytu, když vlastně nemá statut úřední osoby. Předem moc děkuji za váš drahocenný čas a odpověď.

Dobrý den. Podle § 27 exekučního řádu ve spojení s § 265 odst. 3 občanského soudního řádu může vykonavatel exekutora činit úkony, ke kterým jej exekutor pověří, tedy i vstupovat do bytu. Pokud tedy vykonavatel prokáže pověření k výkonu exekuce a prokáže se platným služebním průkazem, musíte jej vpustit do bytu.