Doručování v exekučním řízení

1 odpověď

Dobrý den, ráda bych se zeptala na způsob doručení oznámení o exekuci. Manžel má exekuci o které jsem nevěděla. Zjistila jsem to náhodou po zablokování účtu v bance. Na ex. úřadě mi řekli, že mi oznámení bylo vhozeno do schránky-ke mě se nic nedostalo. Je to správný postup? Manželovi bylo oznámení doručeno do vlastních rukou. Nemělo to tak být i u mě, když jsem taky postižena blokací účtů a možná i dalšími srážkami? Děkuji

Dobrý den. Exekuční řád neobsahuje vlastní úpravu doručování. Je proto nutné vycházet ze subsidiární aplikace občanského soudního řádu, tedy do vlastních rukou se doručují písemnosti, u nichž tak stanoví zákon nebo soud. Zákon v tomto případě nestanoví povinnost doručit oznámení do vlastních rukou. Postup exekutora byl tedy v pořádku.