Lze exekuovat invalidní důchod?

1 odpověď

Dobry den chtel bych se zeptat jestli mi exekutor muze strhnout z čid ktery je 5100kč částku 1700kč. Ani nevím o jakou exekuci jde protože mi nepřišlo žádné vyrozumění. Děkuji Ježková

Dobrý den. Invalidní důchod je pro účely exekuce považován za jiný příjem, který je postihován stejně jako mzda. Je proto nutné použít ustanovení § 278 občanského soudního řádu, podle kterého nesmí být sražena tzv. nezabavitelná částka. Tato nezabavitelná částka převyšuje Váš čistý invalidní důchod, srážky z něj proto nelze provádět. Podejte proto k exekutorovi návrh na částečné zastavení exekuce tohoto invalidního důchodu, který odůvodníte tím, že nedosahuje výše nezabavitelné částky podle výše uvedeného zákonného ustanovení.