Exekuce nařízena pro neexistující pohledávku

1 odpověď

Dobry den, mam exekuci 500 kc od pana Vrany z Prerova, udajne za pojisteni u vseobecne zdravotni pojistovny, ale v tu dobu kdy mi tento dluh vznikl, jsem u teto pojistovny nebyla pojistena a ani na pojistovne toto nedohledali a radili mi obratit se na pravnika. Kazdy mesic splacim na tuto exekuci 1000 nebo aspon 300 kc, nebyl mi totiz upresnen ani konecny ucet exekuce, jinak mi od pana Vrany casto volaji jeho vymahaci, ze mi stejne vyberou byt, tak jak pisi, tak semnou mluvi, jsem samozivitelka se dvema detmi a uprimne se pana Vrany bojim, nevim kde volat o pomoc a to uz jsem mu tedy naposilala asi kolem osmi tisic za petistovku, kterou pojistovna jako dluh nedohledala. Prosim pomozte. sedlarova

Dobrý den. Ve vyrozumění o zahájení exekuce nebo v exekučním příkazu musí být dohledatelné, podle jakého exekučního titulu byla exekuce nařízena. Pokud Vám poté v pojišťovně písemně potvrdí, že exekuční titul neexistuje, je to důvodem pro zastavení exekuce. Nejprve ovšem musíte zjistit, z jakého titulu byla exekuce nařízena. Toto zjistíte nejlépe přímo nahlédnutím do exekučního spisu v sídle exekutorského úřadu.