Oznámení o zablokování účtu exekutorem

1 odpověď

Dobrý den, včera jsem zjistila exekuci na účtu. Vůbec mě ani manželovi nedošel žádný dopis o oznámení exekuce. O víkendu nic nezjistím, musím prý do banky osobně. Mohou obestavit účet, aniž mě předem upozornili? Vůbec netušíme, o co jde, své závazky platíme. Bojím se, any mi nedošli exekutoři do domu. Peníze ihned v pondělí chceme uhradit, i když netuším za co. Kdy pak dojde k odblokování a vymazání exekuce z katastru nemovitostí? Děkuji za informaci.

Dobrý den. Samozřejmě, že je neprve obstaven účet a následně dojde k vyrozumění povinného. V opačném případě by mohlo dojít k vybrání peněz z účtu a zmaření účelu exekuce. Účet bude odblokován po právní moci usnesení o skončení exekuce, přesná lhůta není v zákoně uvedena.