Zastavení exekuce nařízené pro již uhrazenou pohledávku

1 odpověď

Měl jsem půjčku u jedné společnosti která nakonec skončila v likvydaci, což jsem se dozvěděl až v rozsudku o exekuci. Částku jsem zaplativ a přesto po dvou měsících od zaplacení poslední splátky přišlo od soudu nařízení exekuce. Po odvolání mi bylo sděleno že soudu nenáleží se zabývat důvodem exekuce. Po dvou letech se ozval opět exekutor že nějaká amerycká firma odkoupyla pohledávky po skrachovalé společnosti a tím opět začal kolotoč a nátlak ze strany exekutora Vrány. Jak se mohu bránit? Doklady o zaplacení mám. To je jen ve zkratce. Děkuji Andrej Hanuliak

Pokud jste dlužnou částku, včetně nákladů řízení, uhradil před nařízením exekuce, byla exekuce nařízena neoprávněně. V tom případě můžete podat k exekutorovi, který exekuci vede, návrh na zastavení exekuce. V něm uvedete, kdy a kolik jste komu uhradil, kdy byla exekuce nařízena a doložíte úhradu kopiemi dokladů o zaplacení. Uvedete, že navrhujete zastavení exekuce, neboť byla nařízena neoprávněně - pro již uhrazenou pohledávku.